Industriada 2022

Klient:
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Rok:
2022

Projektanci:
Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka-Bura, Marcin Krater, Oliwia Michniewska, Anna Dudziak

INDUSTRIADA to festiwal organizowany w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Śląsk jest regionem poprzemysłowym i od parunastu lat na nowo definiuje przeznaczenie obiektów przemysłowych. Co roku festiwalowi towarzyszy inny motyw przewodni, poruszający różne wątki dziedzictwa kulturowego. W 2022 był to “Po szychcie. Czas na fajrant!”, w tłumaczeniu “Po pracy, czas na przerwę!”. Motyw przewodni widoczny jest w organizowanych wydarzeniach i oprawie graficznej.

Głównym i niezmiennym motywem graficznym przy każdej edycji jest mechaniczne serce. Każdego roku nabywa ono nowych wartości graficznych, aby komunikować motyw przewodni wydarzenia. Podstawowa paleta barwna to pomarańczowy, biały i szary i czarny.

Czas wolny poza pracą może być spokojny, zrównoważony, ale również nieco szalony i radosny. INDUSTRIADA ma kojarzyć się z pozytywnymi i energetyzującymi doznaniami zarówno dla młodego jak i starszego uczestnika, dlatego też w key visualu wykorzystany został klimat retro, który jest uniwersalny w odbiorze dla wszystkich pokoleń. Przywołujący nostalgię i pozytywne wspomnienia. Wizerunek został odświeżony, dzięki użyciu nowego koloru - energetycznego fioletu. Technika kolażu połączona z wektorowymi motywami daje poczucie dynamiki i zabawy.

W ramach projektu powstały plakat i ulotki oraz szereg grafik przeznaczonych do mediów społecznościowych.