Festiwal Myślenia Projektowego

Klient:
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Rok:
2015

Współpraca:
Business Consulting (konsorcjant)

Festiwal Myślenia Projektowego to narzędzie do efektywnego komunikowania się z mieszkańcami województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja Festiwalu pozwoliła zidentyfikować potrzeby użytkowników, wsłuchać się w ich problemy. Podczas wydarzeń festiwalowych skupiono się na pokazaniu pozytywnych przykładów wdrożonych procesów zgodnych z ideą design thinking oraz na wyjaśnianiu jej metodologii.

W ramach festiwalu odbyły się liczne wystawy i warsztaty, lekcje dla dzieci i młodzieży oraz interwencje w mieście. Głównym punktem programu była konferencja „Wymiana myśli” w Centrum Promocji Mody. Jej uczestnicy mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce podczas warsztatów z ekspertami. W trakcie PechaKucha Night Łódź zaprezentowano wiele inspirujących pomysłów. Podczas kreatywnego weekendu w WiMie odbyły się dyskusje, spotkania i warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wzorro Design było odpowiedzialne za merytoryczny program festiwalu, identyfikację wizualną, przygotowanie strony www, oraz opracowanie wystawy głównej. Projekt obejmował również kampanię promocyjną festiwalu w mediach, działania PR oraz produkcję wydarzenia.