Cafe Maria

Klient:
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej

Rok:
2023

Projektanci:
Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka-Bura, Marcin Krater, Marta Żmija-Wojciuch, Anna Dudziak, Oliwia Michniewska

Fotografie:
Radosław Kaźmierczak

“Cafe Maria” to kawiarnia zlokalizowana we foyer Bielskiego Centrum Kultury. Głównymi założeniami projektu aranżacji wnętrza było estetyczne i kolorystyczne nawiązanie do lat 60-tych oraz stworzenie współczesnej, przyjaznej przestrzeni, nie tylko dla uczestników wydarzeń kulturalnych, ale także dla gości kawiarni.

Najważniejszą rolę w aranżacji odegrały mocne i energetyczne plamy koloru zastosowane na zasłonach i tapicerce mebli. Zasłony wydzieliły w przestrzeni różne strefy wypoczynkowe - wyposażone w wyższe stoły i krzesła oraz fotele i sofy z niższymi stolikami. Integralną częścią przestrzeni jest bar, oraz konsekwentnie zaaranżowane toalety. W przestrzeni kawiarni znalazła się też mała przestrzeń ekspozycyjna prezentująca pamiątki związane z Marią Koterbską. Aranżację wnętrza dopełniły żywe rośliny. Wnętrze zostało wyposażone meblami polskich producentów min. Paged oraz MDD. Zasłony zostały uszyte z tkanin polskiej marki Davis. 

Komplementarnymi elementami aranżacji są specjalnie zaprojektowane meble do foyer - lada recepcyjna do sprzedaży i sprawdzania biletów oraz stół i parawan ekspozycyjny służący sprzedaży pamiątek promocyjnych. Elementy te zostały wykonane ze stali, blachy perforowanej oraz sklejki.